Majówka z Vedic Art 2017 

03-07.05.2017

Zobacz jak się bawiliśmy

Zapraszam Cię do odkrywania Twojego twórczego potencjału i wspólnego malowania w urokliwym zakątku Kaszub. 
Jeśli potrzebujesz zatrzymać się, odetchnąć pełną piersią, odpocząć od codzienności na łonie przyrody, wybierz się w podróż na spotkanie z niezwykłą osobą – z Samym Sobą. Przed nami kolejny warsztat z malowaniem intuicyjnym Vedic Art, w trakcie którego doświadczysz głębokiego zanurzenia w sobie i skontaktujesz się ze swoim Wewnętrznym Twórcą. Na tej drodze docierania do wewnętrznej prawdy, poprowadzą Cię pędzel, farby i Twoje serce.
Daj się porwać atmosferze zabawy, akceptacji i swobodnego wyrażania siebie poprzez kolor na płótnie! Powróć do naturalnej ekspresji, spontaniczności i czystej radości istnienia! Zostań Artystą Sztuki Życia!

Vedic Art, to stworzona przez szwedzkiego artystę Curta Källmana metoda rozwoju osobistego, wykorzystująca jako narzędzie malowanie intuicyjne.
Podczas malowania wg 17-stu zasad Vedic Art przypominamy sobie kim tak naprawdę w swej istocie jesteśmy: Twórcami, a nie odtwórcami. Nie naśladujemy, tylko wyrażamy własne odczucia. Otwierając coraz bardziej serce, docieramy do swojej pierwotnej natury. Nasze prawdziwe JA odtąd zaczyna świecić pełnym blaskiem. Odczuwamy jedność ze swoim dziełem, z innymi, z Wszechświatem, a wtedy wszystko co stworzymy z poziomu serca, przejawia się jako doskonałe.
W trakcie warsztatów odnajdziesz swój własny życiowy rytm, swoją paletę kolorów, swoją niepowtarzalną drogę – ślad pędzla na płótnie. Jest to świetna okazja do spotkania się z wzorcami i programami funkcjonującymi w Twoim życiu , które będą ujawniały się w procesie tworzenia. Podążając za przebudzoną w akcie kreacji intuicją pozbędziesz się wielu ograniczeń, które powodują, że nie możesz korzystać ze swojego potencjału i oddychać pełną piersią. Pozostawisz za sobą oczekiwania, porównania i oceny.
Vedic Art, to proces transformacji, dzięki któremu możesz uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię od dawna pytania. Ujawnią się Twoje ukryte dotąd talenty. Uwierzysz w siebie, w swoją moc sprawczą, zaczniesz szybciej podejmować decyzje i działać. Wzrośnie Twój poziom świadomości, a wszystko to, czego doświadczysz na warsztatach, przełoży się bezpośrednio na pozytywne zmiany w Twoim życiu. Poczujesz, że wiesz i potrafisz, że wszystko jest możliwe, bo potencjał kreacji jest nieograniczony!

DLA KOGO:
Dla osób, które nigdy nie malowały, które malowały, ale czują się zablokowane twórczo, dla tych którzy chcą spróbować czegoś nowego, uwolnić swój potencjał, uaktywnić odpowiedzialną za rozwój kreatywności, prawą półkulę mózgową, otworzyć się na więcej przyjemności i radości w życiu, potrzebują zmiany na polu prywatnym i zawodowym. Dla tych, którzy czują się wewnętrznie wypaleni, chcą się odstresować i dać sobie chwilę oddechu aby odnowić połączenie z duszą i sercem.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE:
Warsztat Vedic Art trwa 5 dni. Rozpoczynamy w środę 3.05 o godzinie 18 00 spotkaniem w kręgu, wprowadzeniem i kolacją, a kończymy w Nd 7.03 o godzinie 17 00. Od Czw do Nd malujemy ok. 8h dziennie, z przerwą obiadową. Równolegle będzie się odbywał I-y i II-i stopień. Po ukończeniu otrzymujesz dyplom ukończenia stopnia podstawowego lub zaawansowanego. Proszę o wcześniejsze zgłoszenie, w którym stopniu chcesz uczestniczyć. 
W zależności od aury, będziemy malowali w plenerze lub w sali warsztatowej. Na miejscu zapewniam sztalugi, papier, ołówki oraz różnorodne materiały do tworzenia struktur. Cena warsztatu nie obejmuje pozostałych materiałów malarskich.
Należy się zaopatrzyć w: podobrazia bawełniane różnego formatu (9 szt.), farby akrylowe w dużych tubkach, min.100ml, suche pastele, pędzle, paletę. Mogę wskazać najbardziej optymalne miejsce zakupu.
Można zabrać też własne materiały do tworzenia faktur (kamyki, piasek, brokaty, kasza, ryż, tasiemki itp.). Część z nich znajdziemy na pewno w naturze.
Dobrze wziąć ze sobą ubrania, które można z radością pobrudzić :)
Jest możliwość zamówienia tzw. „ wyprawki malarskiej”, obejmującej podobrazia, farby itp., która będzie na Ciebie czekała na miejscu. Szczegóły do uzgodnienia drogą mejlową: katarzyna.a.jaworska@gmail.com


MIEJSCE: Mykowa Góra, agroturystyka, malownicze i urokliwe miejsce na Kaszubach, otoczone zielenią pól i lasów, o którym sama właścicielka Mira Myk - Mocny mówi: „ Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych osób”.


CENA WARSZTATU : 
3 - 07.05 to 1180 zł – w tym 700 zł Vedic Art i 480 zł noclegi i pełne wyżywienie 
5 - 7.05 to 590 zł - w tym 350 zł Vedic Art i 240 zł noclegi i pełne 
wyżywienie 
5 - 7.05 to 690 zł - w tym 450 zł 2 dni Vedic Art i 240 zł noclegi i pełne wyżywienie.Six Vedangas, kurs zaawansowany dla osób, które ukończyły II stopień Vedic Art 

Emeryci, renciści, uczniowie i studenci studiów dziennych - 20% zniżki od ceny samego warsztatu + koszty pobytu.
Dzieci uczestników warsztatu, w przedziale wiekowym od 12 do 16 lat, w samym warsztacie biorą udział bezpłatnie (opłacają tylko koszty pobytu).
Absolwenci Vedic Art, w miarę dostępności miejsc - 100 zł /1dzień + koszty pobytu.

REZERWACJA I DODATKOWE INFORMACJE:
Jeśli poczujesz, że chcesz wziąć udział w warsztacie, to zarezerwuj miejsce i zgłoś chęć uczestnictwa mejlowo, albo telefoniczne, a następnie wpłać bezzwrotną zaliczkę, odpowiednio 400, albo 200 zł na podane konto w ciągu 3 dni od zgłoszenia. Tel. 502 269 986, e-mail: katarzyna.a.jaworska@gmail.com

NOCLEGI I WYŻYWIENIE:
Zakwaterowanie w czteroosobowych domkach w stylu skandynawskim, wyposażonych w łazienki i aneksy kuchenne. Pyszne wegetariańskie jedzenie: śniadania, obiady i kolacje, z wyhodowanych w tym pięknym miejscu warzyw i owoców, przygotuje dla nas architektka, artystka - właścicielka Mykowej Góry - Mira Myk - Mocny.

PROWADZENIE:
Katarzyna Jaworska: Jestem rekomendowaną nauczycielką malowania intuicyjnego Vedic Art, instruktorką Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych, instruktorką Kundalini Jogi wg przekazu Yogi Bhajana. Prowadzę zajęcia, które za pomocą malowania intuicyjnego, pracy z ciałem, oddechem i głosem, pomagają uczestnikom pokonywać ograniczenia i otwierać się na ich własny potencjał. Sztuka i twórcze działania, towarzyszą mi od najwcześniejszych lat dziecinnych i mają dla mnie wymiar transformacyjny i terapeutyczny. Fascynuje mnie wnętrze ludzkie i proces pogłębiania samoświadomości poprzez pracę z ciałem, umysłem, taniec terapeutyczny i arteterapię. Kocham piękno w każdej postaci, a zwłaszcza piękno przyrody. Uwielbiam celebrować posiłki w dobrym towarzystwie, muzykę i taniec, które poruszają zmysły. Najbardziej inspirujące są dla mnie spotkania, rozmowy i praca z drugim człowiekiem. Chętnie wędruję brzegiem morza, odpoczywam leżąc na piasku i słuchając szumu fal. Tworzę także obrazy intencyjne i mandale osobiste na zamówienie.
Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni i historii sztuki na UAM w Poznaniu.

 

Szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł zorganizować warsztaty lub szkolenia? Zapraszamy do Mykowej Góry. Niech cudowna atmosfera Kaszub udzieli się Tobie i uczestnikom Twoich warsztatów.

Poczuj magię Kaszub podczas warsztatów

Mykowa Góra to wyjątkowe miejsce. Bliskość natury, niepowtarzalne widoki i dobra energia, która tu panuje sprawia, że to wymarzone miejsce do zorganizowania kameralnych (do 20 osób) obozów jogi, plenerów malarskich, warsztatów artystycznych, zielarskich, medytacyjnych czy rozwoju duchowegoPrzestronny ogród, bliskie sąsiedztwo pól i lasów, z dala od miejskiego zgiełku, sprzyja medytacji i twórczej pracy.

Sala wykładowa/ szkoleniowa

Do Twojej dyspozycji oddaliśmy 60 metrową salę wykładową z drewnianą podłogą (idealną do ćwiczeń jogi) i kominkiem, który stwarza ciepłą atmosferę nie tylko przy medytacjach. W miarę potrzeby sala może być wyposażona w stoły, krzesła, dostęp do wi-fi. Zajęcia z jogi i medytacji można również prowadzić na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie. Więcej szczegółów i zdjęć sali znajdziesz tu.

 

Noclegi

Uczestnicy mogą nocować w trzech domkach typu holenderskiego z tarasami, apartamencie 4- osobowym oraz jednoosobowym pokoju z własną kuchnią. Szczegóły na temat noclegów znajdziesz tutaj.

Smaczne i zdrowe posiłki

Posiłki podczas warsztatów przygotowujemy samodzielnie. Opracowując menu na warsztaty opieramy się głównie na produktach lokalnych, a owoce i warzywa pochodzą prosto z naszego ogrodu, gdzie uprawiamy je bez chemii, w pełni ekologicznie. Nie stanowi dla nas problemu przygotowanie posiłków wegetariańskich lub wegańskich. Stawiamy na domową, smaczną ,,zdrową i kolorową kuchnię. Posiłki przygotowywane są w specjalnie zbudowanej kuchni przylegającej do jadalni z dużym stołem do 20 osób, z podłogą z cegły i ścianami z drewna (tutaj więcej informacji i zdjęć naszej jadalni). W pomieszczeniach tych panuje miła, trochę artystyczna atmosfera, a posiłki wydawane są z dużą starannością i artystycznym wyrazem. 

Najpiękniejsze zakątki Kaszub na wyciągnięcie ręki

Po skończonych zajęciach, możecie zrelaksować się przy ognisku lub podczas przejażdżki rowerowej. Kilka rowerów do dyspozycji. Okolica naszej agroturystyki pełna jest ciekawym miejsc, które zachęcają do pieszych wycieczek.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zorganizowaniem warsztatów na Kaszubach, skontaktuj się z nami. Mykowa Góra z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom Twoich zajęć.

Zapraszamy.