Opinie

Anna Ciuksza

Ha,po trzydziestu latach zobaczyłam Mirę Myk w nowej rzeczywistości ,w Mykowej Gorze. Serce Kaszub. Artystka, projektantka, piękna zawsze kobieta i .....gospodarstwo agroturystyczne na górze, teraz Mykowej .Jest tam pięknie, magicznie, obficie i smacznie. Są kamienne kręgi, rozmowy na temat naszego życia w pięknej scenerii na ganku wzgórza Mykowego....i nie chce się wracać do rzeczywistości ...Mira gotuje, Mira czaruje, daje piękny dom do spania, zawsze zaznaczony jej artystyczną osobowością. Cudne pieski od razu Was kochają ....Myślę sobie,że w dzisiejszej rzeczywistości covidowej ...raj na świecie. Można zapomnieć o problemach, jeść z ogródka, otulać się kocem wieczorem i być szczęśliwym. Tam trzeba być.

Aleksandra i Piotr

Mykowa Góro! Wdzięczni Ci jesteśmy za każdy dzień, w którym budziliśmy się w ciszy i spokoju, z dobrym snem w pamięci i pianiem koguta za oknem. W ciągu naszych pięknych wakacji tutaj chłonęliśmy uroki i cuda natury: malowniczo położone jeziora, rześkość rzeki Raduni w upalne dni, śpiew żurawi na pobliskich polach, bose spacery po porannej rosie, multikolorowe zachody słońca, spadające perseidy na rozgwieżdżonym niebie, spacery po lasach obfitych w leśne owoce, życiodajne podjazdy i szaleńcze zjazdy rowerowe smile. Dziękujemy Ci Mireczko za możliwość poznania, za Twe wielkie serce, za Twą duszę świetlistą i radosne śmiechy. Dziękujemy za renesans miłości do ping-ponga, za inspiracje życiowe i architektoniczne i Dinowi oczywiście za opiekę i towarzystwo. Zabieramy ze sobą same dobre wibracje, życiowe przyszłe plany, nową wiedzę i rozwój ducha. Do zobaczenia Aleksandra i Piotr.

Uczestnicy warsztatów

Hymn osady

Gdy naturę poznać chcesz
Na Mykową szybko spiesz
Dolin, jezior dużo w brud
Tu poczujesz Kaszub cud
W mej zagrodzie taka moc
Prześpisz u nas każdą noc
Swą uwagę u nas masz
I aktywnie spędzisz czas
Mirki ogród wita Cię
W te magiczne wszystkie dnie
Na talerzu dar natury
Byle byś zapłacił z góry 
O Twój komfort tu zadbamy
Wierz mi, na tym my się znamy
Apartament komfortowy
Gdy chcesz wszystko tu mieć z głowy
Domki też w ofercie są
Gdzie chcesz spać decyzją Twą
Dzieci frajda tutaj spotka
Wolą pieska, czy też kotka?
Witaminy, minerały
Na talerzu obłęd mały
Rower w Twojej dyspozycji
Ułatwimy w ekspedycji
Teren mamy rozeznany
I na głazy zapraszamy
Wieża widokowa jest
Zdobądź ją, będzie the best
Nazywamy ją Wieżycą
Te widoki cię zachwycą
Dwie fontanny masz w ogrodzie
Gdy chcesz wytchnąć po przygodzie
Kawa, kompot, ptasie mleczko
Lusia piecze też ciasteczko
Mirka palcem Ci pogrozi
Zjeść Ci wszystko nie zaszkodzi
Uwierz, strawa tu smakuje
Mirka tego dopilnuje
Przy ognisku siądź z wieczora
Na śpiewanie dobra pora
Lusia na gitarze gra
Będzie frajda na sto-dwa
Z dobrą książką przy herbatce
Możesz usiąść też na ławce
Odpuść troski i zmartwienia
Pobyt tutaj wszystko zmienia
 
 
 

Julia i Zosia z rodzicami- familijo z Lysek

Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas w uroczym miejscu, pełnym zieleni i gorącego słońca. A po naszymu: Łoglondaliśmy ciaciano łokolica, pełno brzimów i epnych jezior. Na łognisku smażylimy masne wuszty. Jak wracalimy z rajzów to dycki czekoł na nos w antyju przed dźwiyrzami pies Dino i kot Feliks. Trafilimy tu na zacno pogoda, a nikiedy lało to tyż choby z giskany! Bardzo pszajemy tymu miejscu, niy bydymy cyganić jest tu blank elegancko!!! Przyjeżdżajcie ludziska na Mykowo Berga!!!

Bożena i Romek, Ela i Zbyszek z Bierutowa

Dziękujemy za szczęścia chwilę, za wschody i zachody słońca. Dziękujemy za możliwość pobytu chwilę, za górę i Dino miłego przytulasa.

Natalia i Filip

Mykowa Góra to ostoja spokoju! Pełno tu zieleni, kolorowych kwiatów- po raz pierwszy w życiu widzieliśmy żurawia. Wspaniały przystanek w podróży z 1,5 rocznym synkiem. Dziękujemy

Artur

Piękna przestrzeń spokoju i kontemplacji, pyszne wegańskie jedzenie oraz magiczne widoki. Dziękuję za opiekę nad grupą.

Kamila, Rafał i Emil

W Mykowej Górze miło spędziliśmy czas i przykro nam, że od jutra nie będzie tu nas. Smutno również nam, że Dino zostanie sam. Kuchnia była wyśmienita, niestety czas wrócić do swojego nudnego koryta. Mira pichciła znakomicie, najadaliśmy się obficie. Kontakt z naturą umilał nam czas i smutno, że od jutra nie będzie tu nas.

Magda, Przemco, Jaś

To już nasze trzecie wakacje TU, w miejscu wyjątkowym, energetycznie pożądanym, oczyszczającym nasze dusze, a w nich te duszki małe i duże, co na co dzień umieszczają radość jestestwa. Czyżby to zasługa naszych Amfitronów? Dziękujemy Wam Droga Miro i Drogi Dino.

Kasia i Wojtek 

Dziękujemy za wspaniały weekend i resztę tygodnia. Cudowne miejsce dla dorosłych i dzieci. Wrócimy na 100%. Magiczne miejsce, inne niż wszystkie... lepsze, cieplejsze, bardziej radosne. Dino potrafi rozbawić wszystkichsmile.  Dziękujemy Kasia, Wojtek, Kacper i Kuba.

Marian i Ewa Wilińscy

Niezapomniane 10 dni wakacji na Mykowej Górze. Bardzo dziękujemy za pobyt, zabieramy ze sobą przemiłe wspomnienia. Urlop "życia" 70- latka. Świat pełen jezior kaszubskich,  spokój, spokój i śniadania, których nie zapomnimy do końca swojego życia.

Donata i Tomek

To był magiczny weekend... czas radości, zachwytu, miłości i spokoju. Odkrywanie skarbów tego miejsca, bycia znowu dzieckiem. Bieganie boso, zapach łąki po deszczu, 1000 odcieni zieleni i błękitu, szczere rozmowy, zabawy z Dinusiem, bajeczne śniadania, gustowne wnętrza, kąpiel w jeziorze, ptasie koncerty, bycie częścią tego magicznego świata, który stworzyłaśsmile. Mirko dziękujemy za tyle dobrego! Nie ustawaj w tworzeniu tego miejsca, niech odmienia ludzi.

Kasia i Tomek

Na Mykowej Górze spędziliśmy relaksujący, przyjemny tydzień. Dokładnie tego potrzebowaliśmy i my i nasza mała Martusia ( jeszcze w brzuchu u mamy, ale dzielny towarzysz podróży).smile Pyszne, zdrowe śniadania. Mykowa Góra to idealna baza wypadowa do odkrywania uroku Kaszubów, ale też wybrzeża. No i nieśpieszne wieczory z książką i planszówkami w otoczeniu lasu. W skrócie- szkoda wracać, ale pięknych wspomnień nam nikt nie zabierze.

Krajenka

Miejsce szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi. Ogromna i bezpieczna przestrzeń do zabawy i spędzania czasu na powietrzy dla dzieci. Widok "na cały świat"- kawa i bujana ławka. Nic więcej nie trzeba! Oczywiście Dino- maskotka Mykowej Góry- cierpliwy i przyjazny dzieciom "wilk". Dziękujemy Pani Mirosławo za udany wypoczynek. Do zobaczenia

Rafał i Agata

Droga Mykowa Góro, choć z początku zaskoczyłaś nas swą pogodą, finalnie pobyt okazał się jednym z najpiękniejszych, jakie mogliśmy doświadczyć przy tak bliskim obcowaniu z naturą. Pozdrawiamy gorąco Rafał, Agata, Tymoteusz oraz Marta.

Ewa

Tydzień temu przyjechałam do tego magicznego miejsca pełna obaw, zmęczona i smutna. I wystarczyło parę dni na Mykowej Górze, żebym odzyskała radość życia. Mykowa Góra miejsce niezwykłe, zaczarowane, ciche, kolorowe i pachnące naturą. Ale to miejsce jest waśnie takie dzięki gospodyni Mireczce. Ona to właśnie sprawia, że można się narodzić na nowo, odzyskać siły, radość, odnaleźć siebie. Wyjeżdżam po tygodniu, ale nie smutna, tylko szczęśliwa, uskrzydlona. Wiem, że tu będę wracać i wracać. Mireczko, całym sercem dziękuję Ci za wszystko.

Agnieszka i Daniel

Piękne miejsce, cisza, spokój tak jak lubię. Codzienne posiłki na werandzie wśród zieleni, wszystko to czego potrzebuję na wakacjach. Zetknięcie z rzeczywistością będzie bolesnewink. Bardzo dobrze się tu czuliśmy, wyciszyliśmy się i żal wracać do domu. Pozdrawiamy i dziękujemy.

Ewa Najdenow
Czarowne miejsce z dala od zgiełku, wśród bardzo ciekawych ludzi. Ma bardzo dogodny dojazd do Gdańska pociągiem na wypad turystyczny, a jednocześnie jest w przestrzeni pięknego ogrodu Mykowej Góry, łąk, pagórków i pięknych widoków Kaszub. Uczestniczyłam tam już w dwóch warsztatach malarstwa i za każdym razem wegetariańskie, kreatywne, ekologiczne posiłki przygotowywane przez Gospodynię Panią Mirkę były dla mnie zaskoczeniem i przepyszną inspiracją. Na Mykowej Gorze jest wolność, przestrzeń i odpoczynek. Wrócę tam jak najprędzej.

Piotr Wach
Zaczarowana ''Mykowa Góra''.
Szukaliśmy co roku spokojnego miejsca na wypoczynek. Po kilku latach urlopowej wędrówki odnaleźliśmy Magiczne miejsce ''Mykową Górę'' pośród drzew i zieleni z sezonowymi warzywami z ogródka na talerzu w towarzystwie czarujących gospodarzy, którzy mają Magiczny i kojący wpływ na ludzi. Spędziliśmy tam najlepsze wakacje.
Na pewno wrócimy tam w tym roku. Polecamy wszystkim którzy kochają przyrodę, zwierzęta i ciszę.
Mireczko Ściskamy Cię i Do zobaczenia.
Małgorzata i Piotr z Krakowa.

Jolanta Prusakiewicz
Bajeczne miejsce i to pyszne jedzenie Eko bez nawozów.

Mietek Wierzbicki
Bardzo interesująca lokalizacja na urlop - jest wszystko co potrzeba. Teren ogrodzony więc bezpiecznie dla dzieci (jest mały plac zabaw). Sklep ze wszystkim - 50 m. Jezioro Ostrzyckie z kąpieliskiem - 2200 m szosą. Bardzo miła Właścicielka. Sympatyczny pies Dino szczególnie dla dzieci. Szczerze polecamy!

Agnieszka Kaszuba
Na magicznej Mykowej Gorze w Ostrzycach na Kaszubach jest wszytko, co potrzeba by odpocząć, nabrać sił do działania i wyostrzyć apetyt na życie. Mira- pogodna gospodyni przyciąga osoby twórcze, sama pełna pomysłów inspiruje. Okolica jest piękna, z góry roztaczają się cudne widoki; łąk i pól, gdzie często bywają bociany i żurawie. Jest cicho, wokół ogród pełen kwiatów i krzewów. Niedaleko jezioro, w którym można pływać i plaża. Odpoczynek gwarantowany.

Kasia Bakalarska
Jest tam pięknie!!! Coś Nas tam poprowadziło, ale już teraz wiem dlaczego? Dziękuję Mireczko za możliwość spędzenia kilku dni w tak cudownym miejscu

Krzysztof Kupiński
Miejsce dla osób, które mają metafizyczną wrażliwość. Czuć tam dobrą energię.

Renata Skelnik Kotlińska
Piękne widoki ...byłam i znam ....Agroturystyka najlepsza na świecie

Anna Ciuksza
Agroturystyka w Mykowej Górze to czysta magia, którą daje natura, ale przede wszystkim Gospodyni Mira, szalona, kreatywna artystka .

Katarzyna Kwaśniewska
Cudowne miejsce. Pozdrawiamy.

Magdalena Przesławska
Magiczne miejsce gdzie motyle siadają na rękach a prawdziwki rosną przy drzwiach...pozdrowienia dla Właścicielki i jej Mamy a dla Dino rzucamy daleko piłkę:)

Wojtek Musiał
Tam naprawdę można odpocząć. Bardzo sympatyczna właścicielka. Bardzo urokliwe miejsce.
Okolice zachęcające do wycieczek, spacerów. Widoki zapierające dech w piersiach.

Piotr Wach
Magiczne miejsce ''Mykowa Góra'' pośród drzew i zieleni z sezonowymi warzywami z ogródka na talerzu w towarzystwie czarujących gospodarzy, którzy mają Magiczny i kojący wpływ na ludzi. Polecamy wszystkim którzy kochają przyrodę, zwierzęta i ciszę.

Teresa Jaroszek
Zachęcam wszystkich do odwiedzenia śliczne widoki przemiła gospodyni.

Mark Ben
bardzo urokliwe miejsce :)

Krzysztof Polak
Świetny widok na okolicę, urocza i nietuzinkowa właścicielka, aktywny wypoczynek dla ciała i duszy (m.in. warsztaty malarskie, ezoteryka)

Łukasz Głomski
Super miejsce na odpoczynek! Polecam wszystkim.

Joasia
Serdecznie polecam. Wspaniale klimatyczne miejsce. Można wypocząć, pozwiedzać okolicę, dobrze i ciekawie zjeść.